Úvod Zajímá vás Testujeme pro Vás - Rotoped Housefit Tiro 50

Testujeme pro Vás - Rotoped Housefit Tiro 50

Housefit patří mezi značky, které umí zákazníka příjemně překvapit. Ve většině případů se Vám za investované peníze snaží nabídnout něco navíc a  zároveň udržet velmi slušnou kvalitu. Housefit

Rotoped Housefit Tiro 50

Výrobce: Housefit
Cena: 6 990 Kč
Záruka: 36 měsíců na všechny součásti, 5 let na rám
Housefit Tiro 50

Dnes Vám představíme rotoped, který tvoří rozumný základ v nabídce pro aktivní uživatele. Značka nabízí i levnější modely, Tiro 30/35 ale ty již patří do kategorie, kde jde opravdu hlavně o nízkou cenu a takové modely budete hledat spíš v hypermarketech.


To ale není případ testovaného modelu Tiro 50, který plným právem patří do nabídky specializovaného obchodu a hned si vysvětlíme proč.

Pokud jste nadšený výkonnostní nebo profesionální sportovec a hledáte rotoped pro intenzivnější přípravu, určitě Vám doporučíme ještě o třídu vyšší model, budete muset minimálně 3 - 5 tisíc připlatit, protože v této cenové kategorii opravdu vhodný model nenajdete, nebo s větším či menším kompromisem. Pokud ale hledáte do rodiny rotoped, který bude sloužit pro aerobní trénink, udržení zdraví, kondice a oběhového systému, rehabilitaci po úrazech atd, klidně pokračujte ve čtení, protože možná právě pro Vás je tento model hodně zajímavý.

Pohled z blízka


Housefit Tiro 50 určitě také není model pro náročného zákazníka, který vyžaduje nekompromisní parametry, design a výbavu. Pro uživatele, který nechce nebo nemůže z jakýchkoliv důvodů investovat do rotopedu vysokou částku je to ale velmi zajímavé řešení.

Při aktuální ceně 6 990 Kč (podzim 2017) nás napadá myšlenka, že najít za lepší cenu rotoped podobných parametrů je velmi komplikované až nemožné. Pokud se podíváme cenově o 2 000 až 3 000 Kč výš, určitě už najdeme i lepší modely a můžeme vybírat z nabídky premiových značek. Pro někoho je to malý rozdíl, ale je to navýšení v řádu desítek procent ceny.
Barevná kombinace bílé s  černou se dá nazvat klasickou, bez větších designových výstřelků. Co je důležité, že použité plasty působí hodnotně, opět by se dalo říct, že patří o kategorii výše, v žádném případě nemají tendenci povrzávat.

Kostrukce


Jedním slovem solidní a lehce převyšující standard cenové kategorie. Výrobce udává hmotnost rotující hmoty setrvačníku 9 kg, což je hodnota také nadstandardní. Samozřejmě hmotnost setrvačníku není jediný ukazatel kvality rotopopedu, ale určitý význam má. Výrobce udává maximální nosnost uživatele 150 Kg, není důvod nevěřit, že takovou hmotnost rotoped unese, ale reálný limit vidíme cca do 110-120 Kg. Je to hlavně z důvodu velikosti rotopedu, protože se jedná o středně velký model, člověk s hmotností nad 120 Kg bude zkrátka těžko hledat ideální prostor pro pohodlnou jízdu.
Jednoznačně chválíme možnost horizonálního nastavení sedla, což je v této kategorii příjemné. Díky tomu je možné nastavit pohodlný posed. Další velkou výhodou proti většině modelů je možnost nastavit sedlo hodně nízko. To umožní použít rotoped i menším dětem. Ocení to rodiče dětí, jejichž zdravotní stav vyžaduje rehabilitaci, ať už po úrazu nebo díky vrozeným vadám a lékař jim jízdu na rotopedu doporučil. Pomocí klíče lze nastavit i sklon sedla.

V přední části najdeme kolečka pro snadnější manipulaci a převoz. Tiro 50 samozřejmě nabídne i vyrovnávání nerovností podlahy. Velkým plusem konstrukce je tzv. hluboký nástup. Mezi tělem rotopedu a řidítky je prostor pro provlečení nohy. Nemusíte tak tělo rotopedu překračovat, což ocení uživatelé po úrazech, uživatelé se zhoršenou motorikou nebo vyššího věku.
Magnetický brzdný systém je naprosto tichý a plynule přenáší i vyšší zátěž odpovídající kondiční jízdě. Pedály a všechny další mechanické díly jsou standardní v odpovídající kvalitě.

Výbava

Housefit Tiro 50 je rotoped s manuálním ovládáním zátěže. Pro nastavení zátěže v 8 stupních slouží otočný ovladač umístěný pod displejem. Ještě nad ním je upínací páčka určená k nastavení sklonu řidítek. Součástí dostatečně širokých řidítek jsou pevně umístěné dlaňové senzory tepové frekvence. Panel s displejem neumožňuje nastavení sklonu, je ale v  optimálním úhlu a displej je dobře čitelný. Panel je tenký a působí poměrně elegantně. Rozměry displeje patří k menším, je monochromatický bez možnosti podsvětlení. Ukazuje základní údaje o čase, rychlosti, frekvenci šlapání, ujeté vzdálenosti a kaloriích. Displej nepatří k  žádnému výkřiku techniky, ale informační účel splní. Je napájen dvěma tužkovými bateriemi. Žádný další zdroj napájení rotoped Husefit Tiro 50 nepotřebuje, takže nemusíte řešit žádné kabely a rotoped umístit kdekoliv v místnosti. Pod displejem jsou čtyři plastová tlačítka pro nastavení hodnot. Tlačítka jsou spojena a při stisku vydávají hodně klapavý plastový zvuk, ale lze to tolerovat. Elektrionika má i zvukový signál při dosažení cílových hodnot. Housefit Tiro 50

Pedály rotopedu jsou vybaveny páskami pro uchycení nohou a mají běžný rozměr. Tiro 50 nabídne i držák na lahev umístěný pod ovladačem zátěže. Sedlo je pohodlné, pokud budete chtít nějaké lepší, není problém jej vyměnit, protože jeho uchycení je standardní. Nastavení výšky a horizontální nastavení se provádí povolením a povytažením aretačního šroubu. K nastavení sklonu musíte použít klíč jak již bylo napsáno výše.

Závěr


Dalo by se použít filmové “u mě dobrý”. Rotoped Housefit Tiro 50 přesně splní účel. Nabídne řadu prvků, za které by jste u premiové značky museli něco připlatit, záruka 36 měsíců na celý rotoped a 5 let na rám je víc než nadstandardní a je vidět, že značka si za kvalitou stojí. Tiro 50 v kategorii rotopedů do 8000 Kč patří jednoznačně k tomu lepšímu co si můžete pořídit. Pokud navíc nakoupíte u autorizovaného prodejce, máte zajištěn servis u Vás doma. Rotoped můžeme doporučit pro celou rodinu pro aerobní trénink, rehabilitaci a udržení kondice. Ani lehčí výkonnostní trénink nebude problém. 

Poměr výkon/cena: 90%

Plusy

  • Hluboký nástup
  • Horizontálně nastavitelné sedlo
  • Kvalitní plasty
  • Držák lahve

Mínusy

  • Malý displej
  • Klapavý zvuk tlačítek

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

NEOfit.cz
přízemí OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Bezplatná linka:
800 130 230
Tel.: +420 777 415 436
E-mail: info@neofit.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2018, NEOfit.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Kamenná pobočka Pardubice
NEOfit.cz
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Otevírací doba: Po - So 09 - 19 hodin

Kontakty
Tel: + 420 777 415 436

mail : info@neofit.cz
FB - kettler-online