Úvod Zajímá vás Testujeme pro Vás - Crossový trenažer Tunturi C25

Testujeme pro Vás - Crossový trenažer Tunturi C25

Značka Tunturi patří mezi premiové výrobce domácího fitness vybavení a na své produkty nabízí nadstandardní garance.
V roce 2017 postupně uvedla na trh celou řadu nových modelů.
Tunturi

Crossový trenažer Tunturi Competence C25

Cena: 22 990 Kč
Výrobce: Tunturi
Záruka: 36 měsíců + prodloužená záruka na rám 10 let.
Tunturi Competence C25

Dnes testovaný model Tunturi Competence C25 je nejlevnějším modelem se setrvačníkem v přední části.
Jedná se o trenažer s velmi zajímavým poměrem ceny a užitné hodnoty. Ve zcela zásadních technických parametrech může konkurovat výrazně dražším modelům, naopak zvláště elekronická výbava patří spíš do nižší cenové kategorie.
Zkrátka výrobce dal dohromady zajímavý kompromis, který nebude vyhovovat zákazníkům, jež mají rádi elektronické hračky, ale naopak zákazníkům, kterým jde čistě o mechanickou kvalitu a vlastnosti trenažeru, nabídne parametry pro které by jinak museli u premiové značky sáhnout hloubvěji do peněženky.

Pojdme se tedy na Tunturi Competence C25 podívat důkladněji.

Tunturi Competence C25 Máme před sebou trenažer střední cenové kategorie, se setrvačníkem v  přední části a celkovou hmotností 73,6 kg. Na první pohled zaujme elegantní design s nízko položeným setrvačníkem. I přes celkovou délku 195 cm působí trenažer poměrně subtilním a nenápadným dojmem, což ocení většina uživatelů při instalaci v obytné mítnosti. Přílišná “prostorová výraznost”  je problémem mnoha modelů se setrvačníkem v přední části. Když takový trenažer umístíte v obývacím pokoji běžné velikosti, trenažer se často stane nejvýraznějším prvkem v místnosti, což není zrovna žádoucí. U Tunturi Competence C25 tento pocit až takový nemáte. Samozřejmě díky délce 195 cm je třeba počítat s dostatkem prostoru.

Konstrukce

Když jsme u potřebného prostoru pro umístění trenažeru, narazíme asi na největší kompromis tohoto trenažeru. Tím je nemožnost sklopit zadní část trenažeru, jak tomu je u dražších modelů. Trenažer tak bude trvale zabírat prostor o délce necelé dva metry i v momentě, kdy nebudete zrovna cvičit. U sklopných modelů lze ušetřit přibližně půl metru délky a zbavíte se pocitu, že musíte pojezd pro pedály přeskakovat. Lépe se pak s trenažerem i manipuluje.

Maximální hmotnost uživatele udávaná výrobcem je 135 Kg. Trenažer nabízí maximální brzdný odpor na úrovni 300 Watů, opět se jedná o údaj výrobce a je to poměrně vysoká hodnota. Udávaná hmotnost setrvačníku 32 Kg je také nadstandardní nejen v této cenové kategorii. Zátěž je nastavitelná mechanickým voličem v 8 stupních, dostatečné velikosti s příjemným odporem. U všech kloubních spojů jsou samozřejmě použita ložiska. Za chytré řešení považujeme i to, že pojezd, po kterém se pohybují pedály je v zadní části spojen v oblouku. Jedná se vlastně o jeden kus materiálu. Výhodou je větší tuhost a snížení rizika, že bude docházet k vychylování dráhy pojezdu. Všechny důležité pohyblivé části působí solidním a robusním dojmem, stejně tak gumové válečky, které se pohybují po pojezdu. Chod trenažeru je tichý a plynulý. V přední části jsou kolečka pro převoz a snadnou manipulaci. Dotykových bodů s podlahou je šest s možností vyrovnání nerovnosti podlahy.

Tunturi Competence C25 Tunturi Competence C25

Ergonomie a trénink na trenažeru


Výrobce udává délku kroku 50 cm, což je v této cenové kategorii špičková hodnota. Taková hodnota není v této cenové hladině běžná ani u méně premiových značek než je Tunturi. Pedály jsou navíc lehce naklopeny jak tomu u tohoto řešení bývá dobrým zvykem a pohyb je tak velmi přirozený. Rozestup pedálů je minimální, takže nedochází k vybočování kolen a kyčelních kloubů a opět to přispívá k přirozenému pohybu na trenažeru. Velikost pedálů je také příkladná.

Pevná madla obsahují ruční snímače tepové frekvence a jsou umístěna před ovládacím panelem s displejem. Pohyblivá madla jsou výrazně tvarovaná a dostatečně dlouhá. Optimální úchop si tak najde uživatel menší i vyšší postavy. Vzdálenost madel od sebe lze označit za optimální. Pohyb rukou je díky tomu také komfortní.

Mechanický volič zátěže je umístěn poměrně nízko, ale i tak v dobrém dosahu. Držák lahve je díky tomu už ale hodně nízko. Když se budete chtít napít, zřejmě Vás to trochu vyvede z rytmu. Na druhou stranu známe dražší trenažery, které držák na lahev nemají vůbec. Umístění ovládacího panelu s displejem je v dobrém dosahu, navíc má nastavitelný sklon. Nechybí dokonce ani držák na tablet, ale v tom případě na displej neuvidíte.

Ovládání a výbava

Jak již jsem psal v úvodu, Tunturi Competence C25 je model s mechanickým ovládáním zátěže. Jednou z výhod tohoto řešení je, že trenažer nemusíte nápájet ze sítě a díky tomu k trenažeru nevede žádný kabel. Napájen je pouze displej a k tomu postačí dvě tužkové baterie. Ovládací panel s  displejem je jak již bylo napsáno v optimální výšce a je sklopný, takže si můžet upravit úhel pohledu.
Panelu dominuje velký otočný ovladač, který zároveň slouží jako potvrzovací tlačítko. Pod ním jsou další čtyři dostatečně velká tlačítka. Ovládání a nastavení parametrů je tak velmi snadné a přehledné. Displej je velký s úhlopříčkou 5,5 palce, přehledný a dobře čitelný. Hlavní údaj je zobrazen opravdu velkými číslicemi, pod ním je pět podstatně menších souběžně zobrazených údajů o  čase, vzdálenosti,
otáčkách, tepové frekvenci a zátěži. Je to ale zároveň asi nejlevněji vypadající část trenažeru. Obdobné displeje s  menší úhlopříčkou můžeme vidět například u rotopedů s cenovkou hluboko pod 10 tis. V tomto případě se tedy musíme omezit pouze na základní funkčnost, nečekejte žádnou efektní grafiku a zábavu nebo barvy. Ovládání je pouze v angličtině, ale díky použití ve většině případů pouze obecně známých výrazů jako je time, speed nebo pulse by s ním neměl mít nikdo problém.
Měření tepové frekvence probíhá dlaňovými senzory ve statických madlech nebo lze použít hrudní pás s frekvencí 5Khz . Ten není součástí balení.
Tunturi Competence C25

Závěr

Crossový trenažer Tunturi Competence C25 hodnotíme jednoznačně kladně. Některé jeho parametry - ty nejdůležitější patří do výrazně vyšší cenové kategorie, některé méně podstatné naopak do nižší. Pokud Vám nevadí manuální ovládání zátěže bez možnosti různých tréninkových profilů a automatické řízení zátěže pomocí tepové frekvence, máte možnost pořídit si trenažer premiové značky vynikajících parametrů za cenu lehce převyšující 20 000 Kč. Navíc získáte nadstandardní záruku 36 měsíců na celý trenažer a a rám dokonce 10 let. Nezapomeňte, že pro umístění trenažeru potřebujete trvale prostor přibližně 200 x 80 cm.

Za náš obchod můžeme trenažer plně doporučit a domníváme se, že se bude jednat o jeden z nejprodávanějších trenažerů v ceně mezi 20-30 tisíci korunami.

Poměr výkon / cena: 90%

Plusy

  • Délka kroku a jeho profil
  • Velmi malý rozestup pedálů
  • Celkově dobrá ergonomie
  • Tichý chod a kvalitní zpracování
  • Zátěž až 300 watů


Mínusy

  • Nemožnost sklápění
  • Pouze základní displej a elektronická výbava
  • Příliš nízko umístěný držák lahve
Tunturi Competence C25 Tunturi Competence C25 Tunturi Competence C25

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

NEOfit.cz
přízemí OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Bezplatná linka:
800 130 230
Tel.: +420 777 415 436
E-mail: info@neofit.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2018, NEOfit.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Kamenná pobočka Pardubice
NEOfit.cz
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Otevírací doba: Po - So 09 - 19 hodin

Kontakty
Tel: + 420 777 415 436

mail : info@neofit.cz
FB - kettler-online