Úvod Zajímá vás Přečtěte si, jak vybrat rotoped a cvičte efektivně!

Přečtěte si, jak vybrat rotoped a cvičte efektivně!

Víte, jak vybrat rotoped?Jízda na rotopedu je velmi prospěšná lidskému tělu. Ale to platí pouze v případě, že si vyberete takový rotoped, který vyhovuje vašim cílům a postavě, popřípadě zdravotním omezením. Jízdu na kole či rotopedu doporučují lékaři pro úlevu od bolesti kloubů, také posiluje tzv. kardio zónu, tedy srdeční činnost, normalizuje krevní tlak a zvyšuje kapacitu plic.

Sportovci cvičením na rotopedu zase nabývají fyzičku. Nejvíce dochází k posílení stehenních, hýžďových a lýtkových svalů. Ať už je pro vás rotoped cestou pro krásnou postavu nebo prostředkem pro zlepšení fyzické kondice, vždy musí být vhodně vybraný.

Rozlišujte rotoped a ergometrErgometry by se daly označit za efektivnější rotopedy. Poskytují více možností nastavení a tím pádem i účinnější trénink.

Pří výběru rotopedu zohledněte tyto parametry

Rotopedy Kettler1. Konstrukce rotopedu – musí odpovídat vaší váze. Čím těžší jste, tím masivnější konstrukci musí rotoped mít. Dělíte se o rotoped s manželem? Výběr se bude řídit podle jeho váhy. Výhodou masivnějších rotopedů je stabilnější jízda. Žádné viklání nebo pocit, že se každou chvíli převrátíte. Přístroj by měl mít vždy stanovené maximální zatížení. Nechte si rezervu minimálně 10 kg. Rotopedy Kettler jsou přizpůsobení pro tělesnou hmotnost až 150 kg!

2. Sedlo a řídítka – při jízdě na rotopedu chcete mít stejné pohodlí jako při jízdě na kole. To znamená, že musíte věnovat pozornost také sedlu. Především by mělo být anatomicky tvarované, nesmí vás nikde tlačit. Mezi komfortnější sedla patří ty z gelového materiálu. Řídítka by měla být polohovatelná. Jedině tak dosáhnete optimálního držení těla a vyhnete se křivým zádům.

3. Brzdný systém – i rotoped musí mít brzdy! Mezi základní systémy patří páskový a čelisťový. Ty jsou sice nejlevnější, ale nepříliš vhodné (pokud tedy myslíte cvičení vážně). Doporučujeme spíše magnetický brzdný systém s pravidelným tichým chodem. Nejkvalitnější, ale bohužel také cenově nejnáročnější, je indukční brzdný systém.

4. Hmotnost zátěžového kola – pohybuje se od 5 - 10 kg. Hmotnost kola vybírejte podle svých možností. Nepřeceňujte se, příliš těžké kolo by vás mohlo brzy vyčerpat a trénink by pak nebyl efektivní. Zvolte zlatou střední cestu. Kolo musí mít kvalitní střed a kuličková ložiska. Jeho chod je pak pravidelný a tichý.

5. Funkce – každý rotoped je vybaven jednoduchým počítačem, který měří spálené kalorie, rychlost, ujeté kilometry a čas cvičení. Ergometry Kettler s indukční brzdou umožňují propojení s počítačem. Vy si pak naměřené hodnoty stáhnete nebo si zajezdíte „online závody“. A to už je větší zábava, nemyslíte?

6. Ovládání - levnější modely rotopedů mají většinou jednoduché manuální ovládání. K dispozici je vám ale méně funkcí. Oproti tomu modely s elektronickým ovládáním umožňují využívání tréninkových programů včetně programů řízených tepovou frekvencí.

Modely rotopedů a jejich parametry

Nosnost Hmotnost setrvačníku Typ ovládání
Rotoped Cycle M 110 kg 6 kg mechanické
Rotoped Giro M 110 kg 6 kg mechanické
Rotoped Cycle P 130 kg 9 kg elektronické
Rotoped Polo M 130 kg 7 kg mechanické
Rotoped Giro P 130 kg 9 kg elektronické
Rotoped Golf M 150 kg 7 kg mechanické
Rotoped Golf P 150 kg 9 kg elektronické
Rotoped Golf P ECO 150 kg 9 kg elektronické

Přečtěte si také jaký vliv má jízda na rotopedu na hubnutí!

Máte další tipy jak vybrat rotoped? Podělte se o ně s námi!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

NEOfit.cz
přízemí OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Bezplatná linka:
800 130 230
Tel.: +420 777 415 436
E-mail: info@neofit.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2018, NEOfit.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Kamenná pobočka Pardubice
NEOfit.cz
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Otevírací doba: Po - So 09 - 19 hodin

Kontakty
Tel: + 420 777 415 436

mail : info@neofit.cz
FB - kettler-online