Úvod Zajímá vás Kettler Run 1 a aplikace S-FIT – Váš domácí tréninkový program

Kettler Run 1 a aplikace S-FIT – Váš domácí tréninkový program

Když se sejde cardio fitness stroj, který je vybaven chytrým počítačem a chytrý telefon, získáte výhodu dokonale cíleného domácího tréninku za velmi dobrou pořizovací cenu. Investice, která se vyplatí ať už po stránce finanční, tak po stránce zdravotní.

Jak celá věc vlastně funguje? Ať už vlastníte chytrý telefon s androidem, iPhone, iPad, nebo tablet, podporující technologii Bluetooth 4, stáhnete si jednoduše na Google play aplikaci KETTLER S-FIT. Po její instalaci se zaregistrujete a přihlásíte do služby Kettfit. A můžete začít...

RUN 1 - skvělý trenažér za rozumnou cenu

Řekněme tedy, že z vybraných modelů, podporujících tuto funkci, máte k dispozici, stejně jako já, KETTLER RUN 1, který patří do nové řady běžeckých trenažérů. Jedná se o velmi kvalitní stroj čistých, jednoduchých a přesto dynamicky sportovních křivek. Jste-li sportovním nadšencem, a očekáváte vysokou kvalitu produktu, finanční dostupnost, perfektní servis a zázemí silné a stabilní společnosti Kettler, jedná se rozhodně o jednu z nejlepších voleb na trhu, kterou můžete v poměru cena / kvalita učinit.

KETTLER = záruka kvality!

Majoritní rozdíl od levnějších pásů jiných značek, vyskytujících se na českém trhu, je nejen v kvalitě provedení stroje, ale především v přístupu k zákazníkovi. Značka Kettler je zárukou spolehlivého provozu a kvality provedení všech součástí trenažéru. Nadstandardní záruční lhůta 36 měsíců, nabízí servis, který je námi, coby autorizovaným prodejcem, ve spolupráci s výhradním dovozcem značky do ČR, od kterého zboží odebíráme, poskytován bezplatně přímo u zákazníka. Tímto Vám dáváme jistotu, že jsme si kvalitou značky Kettler, kterou prodáváme, stoprocentně jisti! Servis zajišťujeme samozřejmě i po uplynutí záruční doby. Touto volbou si zajistíte plnohodnotný a bezstarostný trénink, a to je přesně to, co by člověk měl očekávat od skvělého fitness stroje.

Proč zvolit právě běžecký trenažér?

Je to stroj, který v pohodlí domova nabízí simulaci druhého nejpřirozenějšího pohybu člověka – běhu. Pásy obecně procvičují a formují především spodní část těla, avšak celkově jsou ideálními pomocníky při budování kondičky, ať už jde o zlepšení kardiovaskulárního systému (běh posiluje srdce, roztahuje cévy a prokrvuje svalstvo celého těla), zvětšení kapacity plic, a samozřejmě posílení svalstva. Pokud navíc vedete Vaše tréninky správně, jsou dokonalým prostředkem pro spalování tuků.

„Osobně jsem testovala předváděcí Run 1 v naší prodejně. Při mé výšce 165 cm jsem si mohla na tomto kompaktním modelu dovolit i rychlejší běžecké tréninky, aniž bych se musela jakkoli omezovat při pohybu. Velmi příjemným překvapením u stroje v dané kategorii byl pro mě tichý motor a příjemné odpružení. Aplikace S-FIT mi do tréninku přinesla systém, zábavu i odreagování.“

Pavla Kulhavá,
marketing e-shopu Kettler-online.cz

Komfort téměř pro každého

Téměř proto, že jeho nosnost je, samozřejmě, omezena, a to do uváděných 120 kg váhy. Vzhledem k tomu, že jeho běžecká plocha tvoří prostor o rozměrech 132 × 45,5 cm, řekněme, že pro pohodlně provedenou a správně cílenou aktivitu je „téměř každý“ v tomto případě osoba, vážící do 100 kg s maximální výškou 180 cm

„Run 1 nabízí za příznivou cenu velmi slušnou výbavu a technické parametry. Velkým benefitem je komunikace s aplikací S-FIT a solidní délka běžecké plochy, která činí 132 cm. Samozřejmě, že trenažér takto kompaktních rozměrů má své limity. Asi největším kompromisem je šířka běžecké plochy. Celkově ale tvoří Run 1 vyvážený celek se všemi výhodami a kvalitou značky Kettler.“

Aleš Rohlík,
provozovatel e-shopu Kettler-online.cz

Co RUN 1 nabízí?


Pás je vybaven patentovaným systémem odpružení běžecké plochy 8 SUSPENSION RUBBER. Tato technologie tlumí nárazy při intenzivním pohybu, ať už je pás sklopený, nebo jej nastavíte do většího náklonu běžecké plochy (pás umožňuje elektronickou regulaci stoupání od 0 až do 10 stupňů), a šetří tak klouby, kolena i záda. Boční madla mají dostatečnou délku, při přidržování nejste tedy omezeni délkou kroku. Jsou robustní a poskytují pevnou, dobrou oporu. Umístění čidel srdečního tepu je promyšlené, nemusíte nijak vykrucovat ruku, nebo se natahovat, abyste pohodlně madlo v místech snímání tepové frekvence chytili.

Další metodou, kterou RUN 1 nabízí pro měření tepové frekvence, je využití snímače tepové frekvence značky Polar (typ T31 nebo T34), který je volitelným příslušenstvím. Přijímač signálu je integrován v elektronice trenažéru. Co se týče kompatibility s jinými typy monitorů srdečního tepu, stroje Kettler pracují na frekvenčním rozhraní 5kHz. Při volbě sledování údajů z hrudního pásu pak doporučuji v nastavení možnosti Pulse na přístroji nastavit monitoring srdečního tepu z integrovaných čidel do polohy off.

Plánujete-li za pomoci běžeckého trenažéru, nebo obecně jakéhokoli cardio fitness stroje, redukovat tělesnou hmotnost, doporučuji si hrudní pás pořídit. V dnešní době se jedná o nejpřesnější monitorování srdečního tepu a fyzické aktivity prováděné ve správné tepové frekvenci a je nejspolehlivějším způsobem, jak svých cílů v oblasti hubnutí dosáhnout.

Konstrukce rámu je, ač celkově stroj nepůsobí přehnaně masívně, velmi robustní a stabilní. Povrch pásu neklouže, ani nedře. Umístění čidel srdečního tepu je promyšlené, nemusíte nijak vykrucovat ruku, nebo se natahovat, abyste pohodlně madlo v místech snímání tepové frekvence chytili. Ačkoli nemá klasický držák na láhev s vodou, na hlavním panelu je prostor, do kterého padne jak láhev, tak sportovní shaker.

Konstrukce rámu je, ač celkově stroj nepůsobí přehnaně masívně (což by do většiny obývacích pokojů nebylo ani vítané), velmi robustní stabilní. Povrch pásu neklouže, ani nedře. Z celkového provedení konstrukce jako takové mám velkou radost, především proto, že si tento stroj dokážu naprosto bez problémů představit ve svém moderně zařízeném obývacím pokoji. Elektromotor o maximálním trvalém výkonu 1,1 kW / 2,0 PS a maximálním záběrovém výkonu 2,0 kW / 2,8 PS je příjemně tichý. Elektronické nastavení rychlosti běhu umožňuje manuálně nastavit hodnotu v rozmezí 1 - 16 km/hod (volba nabízí regulaci rychlosti po 0,1 km krocích). Ve volbě nastavení lze měnit zobrazovanou hodnotu mezi rychlostítempem, a to před začátkem aktivity.

Run 1 je díky kompaktním rozměrům vhodným řešením pro zákazníky, kteří potřebují běžecký trenažér umístit do obytné místnosti s omezeným prostorem. Přestože se jedná o trenažér nižší cenové kategorie, nabízí pevnou konstrukci, příkladné zpracování a materiály kvalitativně odpovídající dražším modelům.

Zdeněk Rohlík,
technik e-shopu Kettler-online.cz

LED displej je jednoduchý a přehledný. Permanentně zobrazuje 3 hodnoty, dle navolení pro čas/vzdálenost, rychlost/tempo, a tepovou frekvenci/energetickou spotřebu. Displej i klávesnice počítače jsou potaženy ochrannou fólií pro delší životnost.

Bezpečnost a snadná manipulace!

Samozřejmostí je bezpečnostní STOP - pojistka, umístěná v centru hlavního panelu přístroje. Pohotovostní brzda funguje pohotově a pás s kratičkou brzdnou dráhou v případě vytržení pojistky ze stroje okamžitě zastaví. Při standardním zastavení pohybu je pak brzdný systém klidný, přechází postupně a tím pádem Vás nevystaví žádnému prudkému, nepříjemnému poskočení. Postraní nášlapné plochy mají protiskluzový povrchdostatečnou plochu pro chodidlo ve sportovní obuvi, není tedy problém kdykoli na ně naskočit.

Dovolím si zdůraznit důležitost bezpečnostní pojistky v případě, že jsou v domácnosti malé děti. Pokud pojistku ze stroje po tréninku sejmete, naprosto eliminujete nebezpečí úrazu při náhodném spuštění stroje nejen Vaším potomkem.

Bezpečnostní pojistka na panelu trenažéru.

Samotná manipulace se strojem v prostoru je usnadněna plynovým tlumičem a po sklopení běžecké plochy se aktivuje systém čtyř koleček - tzv. EASY ROLLER, díky kterému snadno stroj přesunete. Z praktického hlediska nemohu ístroji nic vytknout. Ačkoli nemá klasický držák na láhev s vodou, na hlavním panelu je prostor, do kterého padne jak láhev, tak sportovní shaker. Na protilehlé straně je pak prostor pro odložení např. telefonu, či hudebního přehrávače. Nabízí tedy naprosté pohodlí.

Buďte "(S-) fit"!

Pojďme konečně k tomu hlavnímu. Tady totiž otvíráme nové možnosti, které stroje KETTLER nabízí s novými modely, a to je již výše zmiňovaná aplikace S-FIT.

Jedná se o poměrně „velkou“ aplikaci, celých 376 MB. Na druhou stranu její provedení je precizní, takže se není čemu divit. Aplikace je kompletně v češtině. Webová služba pak poslouží v angličtině, němčině, francouzštině a polštině.

Jak na věc?

Na panel trenažéru (který je pro tento účel upravený) umístím tablet se spuštěnou aplikací a povolenou funkcí Bluetooth. Pás uvedu do provozu hlavním vypínačem a spustím Bluetooth i na něm. V nastavení aplikace zvolím záložku Bluetooth připojení a spustím scan. Pás se bez problémů spáruje se zařízením.

Kettler RUN 1 nelze ovládat přes spárované zařízení (Smartphone, tablet, iPhone, iPad). Stroj ovšem na druhou stranu reaguje na povely zařízení a reguluje tak nastavení pásu v průběhu zvoleného tréninkového programu. Interní tréninkové programy jako takové, tedy řízené akce, pás samotný nemá.

Za pomoci aplikace S-FIT ovšem získáte hned tři různé formy řízení tréninkových plánů:

DEAL the MEAL – Spojte příjemné s užitečným – spalte kalorie a ještě se skvěle bavte! Zábavná forma programu pro vedení Vaší aktivity, zaměřená na efektivní pálení kalorií. Vyberte si z deseti různých kalorických bomb, od coly, přes chipsy, čokoládu až po špagety s kečupem, nebo cheeseburger a sledujte, jak Vám během aktivity mizí obrázek zvoleného jídla před očima. Pochlubit se můžete na facebooku, twitteru a samozřejmě si udělat záznam ve službě Kettfit.

Plán Deal the Meal nabízí hned několik lahůdek, které můžete v rámci tréninku spálit přímo před očima! Plán Deal the Meal nabízí hned několik lahůdek, které můžete v rámci tréninku spálit přímo před očima!

CHALLENGE -  Jste-li soutěživí a máte nějakou tu kondičku, je tento program zaměřený právě na Vás. Otestuje Vaši kondici na všech deseti trasách – různé délky trati, od 5 do 15 km, různý terén. Navíc můžete zvolit obtížnost tréninku dle Vašich možností, mezi třemi – easy, medium, hard, což Vám do budoucna nabízí i možnost progresu. Můžete tak sledovat své pokroky, ale i soupeřit s imaginárními soupeři! Výsledek pak můžete nasdílet na facebooku, twitteru, či poslat přes email a samozřejmě si jej zaznamenat a odeslat do své služby Kettfit.

Plán Challenge nabízí několik "tras", které můžete proběhnout při zvolení náročnosti terénu. Plán Challenge nabízí několik "tras", které můžete proběhnout při zvolení náročnosti terénu.

TRAINING – Konec srandy, tohle je regulérní, vážná záležitost – skutečné tréninky, nastavené pro pokročilé, až zkušené sportovce. Deset voleb různých forem tréninku – pro spalování tuku na rovince, se změnou náklonu plochy, rychlostí… je jen na Vás, na co se cítíte! Délku tréninku si můžete určit manuálně, nebo odsouhlasit položenou nabídku. Nejdůležitější data máte neustále na očích, navíc můžete přepínat mezi jednotlivými obrazovkami, které nabízí různé pohledy na grafická znázornění průběhu Vaší aktivity (aktuální tep, vzdálenost, rychlost, kalorie). Váš progres pak bude přehledně zaznamenán na Kettfit.

V plánu Training si zvolíte sami dobu trvání aktivity, po ukončení dostanete kompletní informace o průběhu a výsledcích. V plánu Training si zvolíte sami dobu trvání aktivity, po ukončení dostanete kompletní informace o průběhu a výsledcích.

Po skončení Vámi zvolené aktivity je už jen radostí zaznamenat si údaje do webové služby a začít se sledováním vlastních výsledků a progresů.

Plánování tréninků, vykonávání samotných aktivit a jejich následné mapování přináší s aplikací S-FIT nové zážitky a možnosti při využití fitness strojů značky KETTLER. Ať už zvolíte kterýkoli fitness stroj, podporující aplikaci S-FIT, dostanete ověřenou kvalitu s novými možnostmi. Za RUN 1 se po osobní zkušenosti každopádně můžeme přimluvit.


Chytrými počítači s funkcí S-FIT jsou, s výjimkou námi odzkoušeného, základního RUNu 1, vybaveny vrcholné modely daného typu stroje zn. Kettler, tedy následující:

z cyklotrenažérů: TOUR S, RACER RS, RACER S 
z ergometrů: ERGO S
z eliptických trenažérů:

UNIX S se setrvačníkem vzadu

SKYLON S se setrvačníkem vpředu

z běžeckých trenažérů:  RUN 7, TRACK 9, RUN 11, RUN S

Kompatibilní zařízení: Smartphone, iPhone, iPad, ani tablet nejsou součástí žádného z fitness strojů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

NEOfit.cz
přízemí OC Grand
Náměstí Republiky 1400
Pardubice

Bezplatná linka:
800 130 230
Tel.: +420 777 415 436
E-mail: info@neofit.cz


Nakupujte výhodně s Cofidisem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak nejpozději do
48 hodin.

© 2018, NEOfit.cz – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Výměna odkazů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Kamenná pobočka Pardubice
NEOfit.cz
OC Grand
Nám. Republiky 1400
530 02 Pardubice

Otevírací doba: Po - So 09 - 19 hodin

Kontakty
Tel: + 420 777 415 436

mail : info@neofit.cz
FB - kettler-online